Haberler / Blog


“Türk gençliği, ülkemizi en iyi şekilde yarınlara taşıyacaktır”

“Türk gençliği, ülkemizi en iyi şekilde yarınlara taşıyacaktır”
20 - Mayıs - 2021


Turgutreis Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolgahan Reis, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 102. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tolgahan Reis, mesajında, “19 Mayıs 1919, milli mücadele için ilk adımın atıldığı, kurtuluş meşalesinin yakıldığı, karanlık dönemin aydınlık günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azim ve kararlılıkla başlattığı, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri ve milletimizin yeniden varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs, tarih boyunca hep yükseklerde tuttuğumuz özgürlük sevdamızın bir yansımasıdır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da başlayan kurtuluş hareketi, cumhuriyetimizin başlangıcı olduğu gibi; ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasının da ilk adımıdır” dedi.

“102 yıl önce Samsun’da başlatılan milli mücadele, büyük zorluk ve fedakârlıkların yanında milletimizin topyekûn seferberliği sayesinde zaferle sonuçlandırılmıştır” ifadelerini kullanan Turgutreis Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolgahan Reis, mesajında şunları kaydetti: “Bağımsızlık mücadelemizin lideri ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs gününü en çok güvendiği ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimize bayram olarak armağan etmiş ve kurulan cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Sevgili gençler; 19 Mayıs 1919 tarihinin Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesi büyük anlamlar taşımaktadır. Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse, daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. İçinde bulunduğumuz yüzyılın güçlü ve saygın Türkiye’si sizlerin omuzlarında yükselecektir. Ve ben buna bütün kalbimle inanıyorum ki; Türk gençliği de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Ata’sının emaneti cumhuriyetine sahip çıkacak, onun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin aşılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde birbirine sevgi ve saygı ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış Türk genci; ülkemizi en iyi şekilde yarınlara taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün kahramanlarımızı rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve bütün Karslı vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

http://karsmedyasi.com/turk-gencligi-ulkemizi-en-iyi-sekilde-yarinlara-tasiyacaktir/10608/